Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
lt
En

2) Kur kreiptis, norint apginti savo pažeistas teises?

Asmuo, norėdamas apginti savo pažeistas teises, pirmiausia turi kreiptis į vieną iš dviejų apygardų administracinių teismų (tai yra, į pirmosios instancijos teismą – Vilniaus apygardos administracinį teismą arba Regionų apygardos administracinį teismą).

Paprastai reikėtų kreiptis į tą apygardos administracinį teismą, kurio veikimo teritorijoje yra viešojo administravimo subjekto, kurio teisės aktai ar veiksmai (neveikimas) yra skundžiami, buveinė, o jeigu atsakovas yra valstybė arba savivaldybė, – į tą administracinį teismą, kurio teritorijoje yra atsakovui atstovaujančios institucijos buveinė.

Bylose dėl žalos, atsiradusios dėl viešojo administravimo subjektų neteisėtų veiksmų, atlyginimo, bylose dėl pensijų skyrimo ar atsisakymo jas skirti, taip pat bylose dėl neįgaliųjų teisių gynimo, pareiškėjo pasirinkimu skundas administraciniam teismui gali būti paduodamas ir pagal pareiškėjo gyvenamąją (buveinės) vietą. Tarnybiniuose ginčuose, taip pat ginčuose, kylančiuose dėl materialinės atsakomybės ir regreso (atgręžtinio reikalavimo) teisės įgyvendinimo pagal Valstybės tarnybos įstatymą, pareiškėjo pasirinkimu skundas gali būti paduodamas pagal minėtas taisykles arba pagal vietą, kurioje tarnyba yra atliekama, buvo atliekama ar turėjo būti atliekama.

Tuo atveju, kai yra keli tarpusavyje susiję reikalavimai, kurie gali būti nagrinėjami skirtingų apygardų administraciniuose teismuose, skundas paduodamas pareiškėjo pasirinkimu.

Vilniaus apygardos administracinio teismo kompetencijai pagal galiojančius įstatymus gali būti priskirta pirmąja instancija nagrinėti ir kitas bylas.

Įstatymuose yra nurodyti atvejai, kada asmuo pirmiausia turi kreiptis į išankstinio ginčų nagrinėjimo ne teismo tvarka instituciją. 

Tel. (8 5) 279 1005
El. paštas: info@lvat.lt 

Darbo laikas
I-IV 8.00 – 17.00
V 8.00 – 15.45
Pietų pertrauka 12.00 – 12.45

Skundų ir prašymų priėmimo raštinėje laikas:

Pirmadienis 8.00 - 17.00
Antradienis 8.00 - 17.00
Trečiadienis 8.00 - 17.00
Ketvirtadienis 8.00 - 17.00
Penktadienis 8.00 - 15.45

Pirmadieniais ir trečiadieniais nuo 17.00 iki 17.30 teisme priimami iš anksto užsiregistravusių asmenų prašymai ir skundai.

Švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė sutrumpinama 1 valanda.

Naujienų prenumerata