Tarptautinis bendradarbiavimas
Europos Sąjungos valstybės tarybų ir aukščiausiųjų administracinių teismų asociacija (ACA – Europe)
Asociacijos nariai yra Europos Sąjungos Teisingumo Teismas, Europos Sąjungos valstybių narių aukščiausiosios teisminės institucijos ir valstybės tarybos, kurios yra įgaliotos galutine instancija spręsti ginčus, susijusius su viešojo administravimo institucijų veikla, arba kurios atlieka visapusišką teisinę patariamąją funkciją, susijusią su norminių tekstų rengimu. Asociacijos tikslas - skatinti keitimąsi nuomonėmis ir patirtimi klausimais, susijusiais su jos narių teismų praktika, organizavimu ir veikimu vykdant teismines ir (arba) patariamąsias funkcijas, ypač ES teisės srityje.
https://www.aca-europe.eu/index.php/en/
Tarptautinė aukščiausiųjų administracinių jurisdikcijų asociacija (IASAJ)
Tarptautinė aukščiausiųjų administracinių jurisdikcijų asociacija yra įvairiose pasaulio valstybėse esančių aukščiausiųjų administracinių jurisdikcijų tinklas. Šios jurisdikcijos, atspindinčios skirtingas pasaulyje egzistuojančias teisines sistemas ir kultūras, yra atsakingos už administracinių sprendimų teisinę peržiūrą ir taip skatina teisinės valstybės principų laikymąsi. Asociacijos tikslas - plėtoti dvišalį ir daugiašalį jos narių bendradarbiavimą, ypač skatinti dalijimąsi patirtimi ir mainus.
Aukštesniųjų teismų tinklas
Aukštesniųjų teismų tinklą sukūrė Europos Žmogaus Teisių Teismas, siekdamas užtikrinti veiksmingą keitimąsi informacija su nacionaliniais aukštesniaisiais teismais apie teismų praktiką, susijusią su Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos taikymu. Aukštesniųjų teismų tinklas suteikia galimybę aukštesniesiems teismams nariams turėti kontaktinį punktą Strasbūro teisme, per kurį, prižiūrint juriskonsultui, gali būti teikiama informacija apie Konvencijos teismų praktiką.
https://www.echr.coe.int/superior-courts-network
Europos teisminio mokymo tinklas (EJTN)
Europos teisminio mokymo tinklas yra pagrindinė Europos teismų mokymo ir keitimosi žiniomis platforma. EJTN atstovauja daugiau kaip 120 000 Europos teisėjų, prokurorų ir teisėjų mokytojų interesams visoje Europoje. EJTN interesų sritys apima ES, civilinės, baudžiamosios ir komercinės teisės, taip pat lingvistikos ir socialinių klausimų mokymus. EJTN vizija - padėti puoselėti bendrą Europos teisinę ir teisminę kultūrą. EJTN rengia mokymo standartus ir mokymo programas, koordinuoja teismų mokymo mainus ir programas, skleidžia mokymo patirtį ir skatina ES teismų mokymo institucijų bendradarbiavimą.
Europos teisės institutas (ELI)
Europos teisės institutas (ELI) yra nepriklausoma, demokratinė, naryste grindžiama organizacija, kurią sudaro daugiau kaip 1 600 individualių narių ir daugiau kaip 140 institucinių narių. Jo nariais yra teisėjai, mokslininkai, praktikuojantys teisininkai, vyriausybės pareigūnai, taip pat politikos ir sprendimų priėmėjai. ELI įsteigta inicijuoti, vykdyti ir palengvinti mokslinius tyrimus, teikti rekomendacijas ir praktines gaires Europos teisinės plėtros srityje, siekiant stiprinti Europos teisinę integraciją.
Susisiekite
Tel. (0 5) 279 1005
Mob.tel.: +370 655 22502
El. paštas: info@lvat.lt
E. pristatymas elektroninio pristatymo dėžutės duomenys: pavadinimas – Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas; adresas – 188734870.
Darbo laikas
I-IV 8.00 – 17.00
V 8.00 – 15.45
Pietų pertrauka 12.00 – 12.45
Skundų ir prašymų priėmimo raštinėje laikas:
Pirmadienis 8.00 - 17.00
Antradienis 8.00 - 17.00
Trečiadienis 8.00 - 17.00
Ketvirtadienis 8.00 - 17.00
Penktadienis 8.00 - 15.45
Pirmadieniais ir trečiadieniais nuo 17.00 iki 17.30 teisme priimami iš anksto užsiregistravusių asmenų prašymai ir skundai.
Švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė sutrumpinama 1 valanda.