Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
lt
En

Bendravimas su Teismo pirmininku

Bendraukite su Teismo pirmininku tiesiogiai

Jūs galite pasirinkti Jums patogiausią bendravimo su Teismo pirmininku būdą:

 • telefonu;
 • nuotoliniu būdu, naudojant vaizdo pokalbių programą Zoom;
 • nuotoliniu būdu, naudojant vaizdo pokalbių programą Microsoft Teams;
 • asmeniškai atvykstant į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą.

Užsiregistruoti prašome prieš ne mažiau kaip 7 dienas tel. (8 5) 268 5583 arba el. paštu info@lvat.lt 

 

Bendravimo su Teismo pirmininku gairės

Siekdami taupyti Jūsų laiką ir suteikti galimybę bendrauti su Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo vadovu Jums patogiausiu ir paprasčiausiu būdu, siūlome bendrauti su Teismo pirmininku tiesiogiai telefonu, o ne tik atvykus į Teismą asmeniškai. Taip Jūs galėsite išsakyti savo nuomonę apie administracinių teismų veiklą, pateikti pasiūlymus, išgirsti atsakymus į Jums rūpimus klausimus ekonomiškiausiu ir patogiausiu būdu - neišvykdami iš namų.

Tam, kad Jūsų bendravimas su Teismo pirmininku (ar jo įgaliotu darbuotoju) vyktų kuo sklandžiau, pateikiame šias gaires, kurios turėtų padėti Jums kuo efektyviau pasinaudoti galimybe tiesiogiai bendrauti su Teismo vadovu:

 1. Pasirinkite Jums patogiausią bendravimo su Teismo pirmininku būdą:
  • telefonu;
  • nuotoliniu būdu, naudojant vaizdo pokalbių programą Zoom;
  • nuotoliniu būdu, naudojant vaizdo pokalbių programą Microsoft Teams;
  • asmeniškai atvykstant į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą.
 2. Ne vėliau kaip prieš 7 dienas užsiregistruokite bendravimui su Teismo pirmininku telefonu (8 5) 268 55 83, el. paštu info@lvat.lt arba atvykę į teismo priimamąjį.
 3. Registruodamiesi nurodykite savo vardą, pavardę,  bei trumpai pateikite klausimą, dėl kurio norėtumėte susitikti su Teismo pirmininku, ar pageidaujamą pokalbio temą.
 4. Teismo pirmininkas su tiesioginiam bendravimui užsiregistravusiais gyventojais Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme bendrauja penktadieniais, nuo 8.30 iki 11.30 val. Vienam asmeniui skiriama apie 20 min. laiko. Atskirais atvejais gali būti susitarta dėl kito, Jums patogesnio bendravimo laiko. Konkretų bendravimo laiką suderinsite aukščiau nurodytu telefonu arba elektroniniu paštu, atsižvelgiant į pageidaujančių bendrauti su Teismo pirmininku gyventojų skaičių ir užsiregistravimo eiliškumą.
 5. Taip pat atkreipiame Jūsų dėmesį, kad Teismo pirmininko laisvės atsakinėti į Jūsų klausimus ir bendrauti ribas nustato Teismų įstatymas bei Teisėjų etikos kodeksas. Pagal Teismų įstatymą Teismo pirmininkas yra atsakingas už administravimo teisme organizavimą ir priežiūrą, o asmenų skundus jis gali tirti tik tiek, kiek jie susiję su teisėjų neprocesiniais veiksmais, nesusijusiais su teisingumo vykdymu. Teismo pirmininkas negali kištis į bylų nagrinėjimą ir nurodyti kitiems teisėjams, kaip nagrinėti ir spręsti bylas, įtakoti bylų eigos ir baigties, nes taip būtų pažeistas konstitucinis teisėjų nepriklausomo principas. Be to, Teisėjų etikos kodeksas Teismo pirmininkui, kaip ir bet kuriam kitam teisėjui, draudžia reikšti išankstinę nuomonę nagrinėjamų bylų klausimais, konsultuoti asmenis teisiniais klausimais įstatymų nenumatytais atvejais, svarstyti nagrinėjamą bylą su proceso dalyviais ne teismo proceso metu, viešai pasisakyti apie kitų teisėjų nagrinėjamas bylas. Todėl būtume dėkingi, jei tiesiogiai bendraudami su Teismo pirmininku vengtumėte klausimų, į kuriuos atsakyti Teismo pirmininkui draudžia Teismų įstatymas ir Teisėjų etikos kodeksas.
 6. Siekiant pagerinti Teismo bendravimo su visuomene kokybę, Teismas turi teisę įrašyti bendravimo telefonu bei elektroniniu būdu turinį. Be specialaus aiškiai išreikšto Teismo pirmininko sutikimo draudžiama įrašyti, perduoti kitiems asmenims, platinti bendravimo metu gautą informaciją ar jos dalį.
 7. Dėl detalesnės informacijos kreipkitės telefonu (8 5) 268 55 83 arba rašykite info@lvat.lt.

 

Susisiekite

Tel. (8 5) 279 1005
El. paštas: info@lvat.lt 

Darbo laikas
I-IV 8.00 – 17.00
V 8.00 – 15.45
Pietų pertrauka 12.00 – 12.45

Skundų ir prašymų priėmimo raštinėje laikas:

Pirmadienis 8.00 - 17.00
Antradienis 8.00 - 17.00
Trečiadienis 8.00 - 17.00
Ketvirtadienis 8.00 - 17.00
Penktadienis 8.00 - 15.45

Pirmadieniais ir trečiadieniais nuo 17.00 iki 17.30 teisme priimami iš anksto užsiregistravusių asmenų prašymai ir skundai.

Švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė sutrumpinama 1 valanda.

Naujienų prenumerata