HerbasLietuvos vyriausiasis administracinis teismas

Visos naujienos

Teisme lankėsi Lenkijos administracinių teismų teisėjai
2017-10-23
 

Spalio 17-19 dienomis Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) kvietimu Lietuvoje viešėjo Lenkijos vyriausiojo administracinio teismo pirmininkas Marek Zirk-Sadowski, teismo pirmininko pavaduotojai Maria Wiśniewska ir Janusz Drachal, atstovė vidaus ir tarptautiniams ryšiams Marta Kulikowska bei Balstogės administracinio teismo pirmininkas Wojciech Stachurski, kurie domėjosi administracinių teismų veikla, teisėjų darbo organizavimu, darbo krūvių pokyčiais.

Plėtodami jau ne vienerius metus besitęsiantį tarpinstitucinį Lietuvos ir Lenkijos administracinių teismų bendradarbiavimą, abejų šalių teismų pirmininkai ir teisėjai susitikimo Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme metu diskutavo apie šių dienų administracinės teisės aktualijas, administracinės doktrinos vystymąsi bei Europos Sąjungos teisės įtaką nacionalinių teismų praktikos formavimui. LVAT pirmininkas Gintaras Kryževičius bei teisėja Veslava Ruskan svečiams pristatė svarbiausius pastarųjų metų pokyčius elektroninių bylų, užsieniečių, pensijų ir darbo užmokesčio bylų  bei kitų svarbių sričių bylų nagrinėjimo klausimus. Lenkijos teisėjai taip pat domėjosi, kaip kito administracinių teismų teisėjų darbo organizavimas, darbo krūviai po naujausio Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo pakeitimo, dalijosi savo patirtimi bei įžvalgomis.

Svečiai domėjosi ne tik Lietuvos administracinių teismų veikla bei administracinės teisės vystymosi aktualijomis Lietuvoje, bet ir administracinių teismų bei Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo (LRKT) bendradarbiavimu, kada ir kokiais atvejais yra kreipiamasi į LRKT dėl teisės aktų konstitucingumo. Todėl apsilankymo Lietuvos Respublikos Konstituciniame Teisme metu Lenkijos teisėjų delegacija aktyviai domėjosi šio teismo veikla, diskutavo apie konstitucinių teismų Lenkijoje ir Lietuvoje įtaką visuomeniniams pokyčiams bei valstybės raidai.

Lenkijos teisėjai taip pat turėjo galimybę apsilankyti Kauno apygardos administraciniame teisme. Susitikimo su laikinai šio teismo pirmininko pareigas einančiu Rimantu Giedraičiu metu teisėjai diskutavo apie regioninių teismų Lietuvoje ir Lenkijoje darbo organizavimo ypatumus, bylų srautus bei krūvių pasiskirstymą tarp regioninių administracinių teismų.

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

 
Informaciją atnaujino: LVAT
Informacija atnaujinta: 2017-10-23 13:33

Darbo laikas

I-IV

V

8.00 - 17.00

8.00 - 15.45

Pietų pertrauka

12.00 - 12.45

dokumentų priėmimo laikas

I-IV

V

7.30 - 17.00

8.00 - 15.45

Adresas

Žygimantų g. 2

LT-01102 Vilnius

Tel. (8 5) 279 1005

Faks. (8 5) 268 5875

info@lvat.lt

 

Kaip mus rasti?

e.teismas.lt

Lietuvos teismų
elektroninių paslaugų
portalas

TEISMO DARBO VERTINIMO
Anoniminė anketa

Moksleivi, pažink teismą iš arti!

Karjera LVAT

teisėjų ir teismo pirmininko skyrimo tvarka Europoje

 
Viso apsilankė:3315936Šiandien:1634Dabar naršo:210