HerbasLietuvos vyriausiasis administracinis teismas

Visos naujienos

Studentai ir teisėjas – diena kartu, praturtinta žiniomis ir patirtimi
2017-11-08
 

Lapkričio 6 d. Vytauto Didžiojo universiteto studentai Santa Golovkaitė ir Dominykas Gidra visą dieną turėjo galimybę stebėti teisėjo darbą Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme (LVAT), kartu tu teismo pirmininko pavaduotoju Irmantu Jarukaičiu aiškintis sudėtingus administracinės teisės klausimus. Projekte „Diena su teisėju 2017“ dalyvaujantys studentai ne tik dalijosi savo žiniomis, gilinosi į teisinius ginčų nagrinėjimo procesus, bet ir dalyvavo teismo posėdyje, kur buvo sprendžiamas žalos atlyginimo klausimas.

Šiame jau ne pirmus metus vykstančiame projekte dalyvaujantys studentai aktyviai domėjosi visais administracinės teisės taikymo klausimais, su kuriais savo tiesioginiame darbe susiduria Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjas. Jaunuosius teisininkus domino, kokia yra įprasta teisėjo dienotvarkė, kokios žinios, asmeninės savybės yra būtinos norint kuo greičiau ir kokybiškiau išnagrinėti administracinę bylą, ką galėtų patarti tiems, kurie nežino, kur ir kaip kreiptis su skundu į administracinį teismą. Be to, studentai patys turėjo teisėjui nemažai klausimų: kaip sprendžia bylas teisėjai, susidūrę su sudėtingiausiais, su Europos Sąjungos teisės taikymu susijusiais atvejais, kokie iššūkiai šiuo metu tenka LVAT teisėjui bei kaip jie yra sprendžiami. Taip pat  kartu su teisėju buvo aptartas pirmosios instancijos teisme stebėtas teismo posėdis.

„Džiaugiamės, jog dalyvaudami projekte „Diena su teisėju 2017“ prisidedame prie atviro teismo iniciatyvos. Išties, jau šiandien aiškiai matyti, jog būsimieji teisininkai aktyviai domisi teismų veikla, teisėjo profesija, yra kupini naujų minčių bei vizijų, koks turėtų būti ateities teisininkas. Matydami studentų iniciatyvas, jų norą tobulėti, džiaugiamės, jog netrukus teismus papildys jauna stipri teisininkų karta“ – po susitikimo kalbėjo LVAT teismo pirmininko pavaduotojas Irmantas Jarukaitis.

 
Informaciją atnaujino: LVAT
Informacija atnaujinta: 2017-11-08 15:22

Darbo laikas

I-IV

V

8.00 - 17.00

8.00 - 15.45

Pietų pertrauka

12.00 - 12.45

dokumentų priėmimo laikas

I-IV

V

7.30 - 17.00

8.00 - 15.45

Adresas

Žygimantų g. 2

LT-01102 Vilnius

Tel. (8 5) 279 1005

Faks. (8 5) 268 5875

info@lvat.lt

 

Kaip mus rasti?

e.teismas.lt

Lietuvos teismų
elektroninių paslaugų
portalas

TEISMO DARBO VERTINIMO
Anoniminė anketa

Moksleivi, pažink teismą iš arti!

Karjera LVAT

teisėjų ir teismo pirmininko skyrimo tvarka Europoje

 
Viso apsilankė:3315802Šiandien:1500Dabar naršo:110