HerbasLietuvos vyriausiasis administracinis teismas

Visos naujienos

LVAT apsilankė Vilniaus lietuvių namų moksleiviai
2017-03-14
 

Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme (LVAT) pirmadienį lankėsi Vilniaus lietuvių namų moksleiviai, kuriems teismo veiklą pristatė ir apie teisėjo darbą papasakojo laikinai einantis teismo pirmininko pareigas Irmantas Jarukaitis.

Moksleiviams skaitytoje paskaitoje LVAT vadovas Irmantas Jarukaitis apžvelgė bendrą teismų sistemą Lietuvoje bei papasakojo, kuo skiriasi Lietuvos administraciniai teismai nuo kitų teismų Lietuvoje, taip pat kokia yra pagrindinė teismų paskirtis bei dėl kokių priežasčių ir į kuriuos teismus asmenys kreipiasi daugiausia. Susitikimo metu teisėjas moksleiviams taip pat papasakojo, kokios įdomios gali būti bylos net ir tais atvejais, kai aiškaus teisinio reguliavimo nėra, tačiau bylą nagrinėjantis teisėjas privalo priimti vienokį ar kitokį sprendimą. Moksleiviai ne tik įdėmiai klausėsi I. Jarukaičio pasakojimo apie administracinių teismų misiją, bet ir turėjo galimybę užduoti juos dominančius klausimus, susijusius su teismo darbu, kasdienybe bei kylančiais iššūkiais, kaip tapti teisėju ir kodėl reikalingi teisėjų egzaminai bei ilgos teisėjų paskyrimo procedūros.

Susitikimui pasibaigus, moksleiviams buvo surengta ekskursija teisme – vaikai turėjo galimybę apsilankyti teismo pirmininko, teisėjų kabinetuose, iš arti pamatyti teisėjo mantiją ir ženklą, vėliau lankėsi teismo posėdžių salėse, teismo raštinėje, susitiko su kitais teismo darbuotojais, kuriuos taip pat galėjo pakalbinti.

 LVAT moksleiviai visada yra laukiami ir kviečiami apsilankyti. Daugiau informacijos apie tai galima rasti čia.

Daugiau informacijos yra skelbiama Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo interneto svetainėje www.lvat.lt. Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

 
Informaciją atnaujino: LVAT
Informacija atnaujinta: 2017-03-14 15:50

Darbo laikas

I-IV

V

8.00 - 17.00

8.00 - 15.45

Pietų pertrauka

12.00 - 12.45

dokumentų priėmimo laikas

I-IV

V

7.30 - 17.00

8.00 - 15.45

Adresas

Žygimantų g. 2

LT-01102 Vilnius

Tel. (8 5) 279 1005

Faks. (8 5) 268 5875

info@lvat.lt

 

Kaip mus rasti?

e.teismas.lt

Lietuvos teismų
elektroninių paslaugų
portalas

TEISMO DARBO VERTINIMO
Anoniminė anketa

Moksleivi, pažink teismą iš arti!

Karjera LVAT

teisėjų ir teismo pirmininko skyrimo tvarka Europoje

 
Viso apsilankė:3443568Šiandien:2753Dabar naršo:30